Overname Westende Fruitteelt

HARDFRUITDIVISIE OPNIEUW UITGEBREID

Staay Food Group breidt het areaal aan eigen teelt flink uit met de overname van Westende Fruitteelt b.v. in Fijnaart. Westende Fruitteelt is met 135 hectare productie één van de grootste perentelers van Nederland. Het bedrijf is bijna 50 jaar geleden opgericht door J. van ’t Westende en was daarna in handen van zijn 3 kinderen.

Naast o.a. Conference en Doyenne du Comice worden in Fijnaart ook 2 van de 3 de exclusieve Staay clubrassen Dazzling Gold en Red Conference geteeld. Bij Westende werken ongeveer 25 personeelsleden in vaste dienst. Rond de oogst werken er nog ongeveer 400 seizoenarbeiders extra.

Met de overname verstevigt Staay Food Group haar positie in de top van de Nederlandse hardfruitteelt. Tevens onderstreept het bedrijf opnieuw haar visie om de keten te verkorten door o.a.  meer teelt aan zich te binden. Daarbij ligt de focus op de specialisaties hardfruit, steenfruit, meloen/ananas en kas- en bladgroenten. Staay Food Group beschikt over eigen teelt in Nederland, Spanje, Brazilië en Costa Rica.

westende fruitteelt staay
Staay Food Group Westende Fruitteelt
westende fruitteelt staay
Staay Food Group Westende Fruitteelt

Ander nieuws

03/09/2026

Staay aanwezig op Fruit Attraction 2026 in Madrid

Van 6 t/m 8 oktober 2026 is Staay Food Group aanwezig op Fruit Attraction in Madrid. U bent van harte welkom op onze stand C02 in hal 6.

Lees verder
27/08/2026

Start hardfruitseizoen 2026

De eerste appels en peren zijn weer geoogst en gesorteerd. Ondanks de droogte beoordelen veel telers de algehele kwaliteit van het fruit als goed tot zeer goed.

Lees verder
20/08/2026

Start Braziliaans meloenenseizoen

De vooruitzichten voor het Braziliaanse meloenenseizoen zijn positief. Vanaf week 36 worden de eerste aankomsten verwacht.

Lees verder
14/08/2026

Nieuw: IJsberg-bladsla

Staay Food Group introduceert een jaarrond beschikbaar lokaal alternatief voor ijsbergsla: ijsberg-bladsla uit gecontroleerde hydroponic kassenteelt.

Lees verder