31/10/2022
SIFAV
Staay Food Group sluit zich aan bij SIFAV 2025
Staay Food Group heeft zich aangesloten bij het nieuwste Sustainability Initiative Fruit and Vegetables (SIFAV). Dit convenant moet actief bijdragen aan een duurzamere toeleveringsketen van verse groenten en fruit op economisch, ecologisch en sociaal vlak.
Minimalisering impact voedselproductie
In alles wat Staay Food Group doet, houden we onze missie voor ogen: optimale beschikbaarheid van gezond, vers en veilig voedsel. Om dit te waarborgen, wordt er geïnvesteerd in de teelt en in het verkorten van de keten. Hiermee wordt niet alleen de invloed vergroot op de beschikbaarheid en kwaliteit van het product maar ook op de teeltomstandigheden. Zo kunnen wij helpen de impact van voedselproductie op mens en planeet minimaliseren.
Omdat Staay Food Group eigen gewassen teelt en participeert in de teelt in verschillende landen, heeft het bedrijf ook direct invloed op zaken als arbeidsomstandigheden, leefbaar loon, CO2-uitstoot en waterverbruik. Aansluiting bij SIFAV betekent dat Staay samen met branchegenoten deze impact kan maximaliseren om de keten van verse groenten en fruit verder te verduurzamen.
Ander nieuws
Steenfruitseizoen 2025
Het steenfruitseizoen start dit jaar ongeveer tien dagen later dan gebruikelijk. Inmiddels beginnen de eerste vruchten in Sevilla nu op kleur en gewicht te komen.
Lees verderNieuw aspergeseizoen van start
Het aspergeseizoen gaat weer van start. Vanaf deze week (11) zijn de eerste asperges uit verwarmde teelt beschikbaar. Ook de eerste Hollandse aardbeien zijn weer beschikbaar.
Lees verderCosta rica meloenenseizoen 2025
Het nieuwe Costa Rica meloenenseizoen staat weer op het punt van beginnen. De eerste meloenen worden verwacht in week 9, ongeveer 2 weken later dan normaal.
Lees verderEigen productie bladgroenten herstelt zich
Bianca van der Staaij sprak met Freshplaza over het herstel van de eigen productie en aanvoer van bladgroenten in Tarragona, Spanje.
Lees verder