Agriplace

Staay Food Group vergroot transparantie met Agriplace

Staay Food Group is sinds 1 oktober jl. aangesloten op Agriplace, het complianceplatform voor veilig en duurzaam ketenbeheer. Het bedrijf zet daarmee een nieuwe stap in het nog effectiever waarborgen van kwaliteit, betrouwbaarheid en voedselveiligheid. Met Agriplace heeft Staay Food Group voortaan met één druk op de knop, inzicht in o.a. de certificering, gebruikte gewasbeschermingsmiddelen en inspectierapporten van alle aangesloten telers.

Het verzamelen en vastleggen van deze informatie kan veel werk kosten en gevoelig zijn voor fouten. Daarom is er gekeken naar een automatiseringsslag. Staay Food Group heeft hierbij gekozen voor het compliance platform Agriplace Chain.

Samenwerken aan procesverbetering
‘’Altijd verzekeren dat producten door de gehele keten heen voldoen aan alle eisen is veel werk’’ vertelt Niels Vlasblom, Operationeel Manager van Staay Food Group. “Procesoptimalisatie en -verbetering is voor ons daarom zeer belangrijk. We werken daarbij ook samen met externe partijen als Agriplace. Zo kunnen we telkens weer verbeteren.’’

“AgriPlace zorgt voor een betere structuur en inzicht in onze data. Van telers en andere leveranciers kan nu direct afgelezen worden of ze voldoen aan onze eisen en aan die van onze klanten”, aldus Vlasblom. Het systeem helpt Staay en haar telers o.a. door automatisch informatie te verzamelen uit databases van o.a. GLOBAL G.A.P, PlanetProof en BRC Food.

Ander nieuws

13/08/2025

Start van het Braziliaanse meloenenseizoen

Het overzeese meloenenseizoen staat weer voor de deur! Eind week 34/begin week 35 verwachten we de eerste gele meloenen uit Brazilië.

Lees verder
29/07/2025

Start druivenseizoen Italië

Vorige week reisden twee collega's af naar het zonnige Puglia in het zuiden van Italië. Tijdens hun bezoek aan diverse druiventelers bekeken zij de start van het Italiaanse druivenseizoen.

Lees verder
25/04/2025

Steenfruitseizoen 2025

Het steenfruitseizoen start dit jaar ongeveer tien dagen later dan gebruikelijk. Inmiddels beginnen de eerste vruchten in Sevilla nu op kleur en gewicht te komen.

Lees verder
14/03/2025

Nieuw aspergeseizoen van start

Het aspergeseizoen gaat weer van start. Vanaf deze week (11) zijn de eerste asperges uit verwarmde teelt beschikbaar. Ook de eerste Hollandse aardbeien zijn weer beschikbaar.

Lees verder