Peren oogst in volle gang

HARDFRUIT

Het is weer oogsttijd in Nederland! Door het plotselinge warme, zonnige weer maken onze telers extra haast met de pluk dit jaar. Zo houden we de kwaliteit goed van het volgroeide fruit.

De plukomstandigheden zijn dit jaar dus bijzonder goed. Tijdens de groei hebben we te maken gehad met wisselend weer – van een warm en droog voorjaar tot natte, relatief koude zomerweken. Hierdoor zijn de peren iets bronskleuriger dan het afgelopen seizoen maar prima van kwaliteit en maatvoering. Het volume aan de bomen is dit jaar normaal; voor Nederland wat kleiner en voor België wat hoger dan in 2022.

Inmiddels is er alweer volop nieuwe oogst Triomphe de Vienne beschikbaar. Ook de Conference is al goed verkrijgbaar. Momenteel worden de diverse rassen volop geoogst, waaronder de exclusieve Staay clubrassen Early Desire en Red Conference. Ons clubras Dazzling Gold wordt over enkele weken (medio oktober) geoogst.

perenoogst 2023

Ander nieuws

19/01/2026

Fruit Logistica 2026

Op 4 februari opent de internationale vakbeurs Fruit Logistica 2026 haar deuren in Berlijn. Staay Food Group is ook dit jaar weer aanwezig met een eigen stand op het Holland Paviljoen in hal 3.2.

Lees verder
08/01/2026

Staay Food Group aanwezig op Fruitteeltbeurs Houten

Staay Food Group is op 21 en 22 januari aanwezig op de Fruitteelt Vakbeurs 2026 in Houten met de clubrassen Red Conference, Dazzling Gold en Early Desire.

Lees verder
09/09/2025

Deliciously Dressed

Een eigen merkidentiteit voor onze 3 exclusieve peer clubrassen! De succesvolle Dazzling Gold, Early Desire en Red Conference gaan voortaan ‘Deliciously Dressed’ de wereld in.

Lees verder
26/08/2025

Fruit Attraction 2025: Staay Food Group ‘The world is our garden’

Onder het vertrouwde motto ‘The world is our garden’ presenteert Staay Food Group zich in Madrid met een nieuwe, inspirerende stand.

Lees verder