06/09/2023
Peren oogst in volle gang
HARDFRUIT
Het is weer oogsttijd in Nederland! Door het plotselinge warme, zonnige weer maken onze telers extra haast met de pluk dit jaar. Zo houden we de kwaliteit goed van het volgroeide fruit.
De plukomstandigheden zijn dit jaar dus bijzonder goed. Tijdens de groei hebben we te maken gehad met wisselend weer – van een warm en droog voorjaar tot natte, relatief koude zomerweken. Hierdoor zijn de peren iets bronskleuriger dan het afgelopen seizoen maar prima van kwaliteit en maatvoering. Het volume aan de bomen is dit jaar normaal; voor Nederland wat kleiner en voor België wat hoger dan in 2022.
Inmiddels is er alweer volop nieuwe oogst Triomphe de Vienne beschikbaar. Ook de Conference is al goed verkrijgbaar. Momenteel worden de diverse rassen volop geoogst, waaronder de exclusieve Staay clubrassen Early Desire en Red Conference. Ons clubras Dazzling Gold wordt over enkele weken (medio oktober) geoogst.
Ander nieuws
Start van het Braziliaanse meloenenseizoen
Het overzeese meloenenseizoen staat weer voor de deur! Eind week 34/begin week 35 verwachten we de eerste gele meloenen uit Brazilië.
Lees verderStart druivenseizoen Italië
Vorige week reisden twee collega's af naar het zonnige Puglia in het zuiden van Italië. Tijdens hun bezoek aan diverse druiventelers bekeken zij de start van het Italiaanse druivenseizoen.
Lees verderSteenfruitseizoen 2025
Het steenfruitseizoen start dit jaar ongeveer tien dagen later dan gebruikelijk. Inmiddels beginnen de eerste vruchten in Sevilla nu op kleur en gewicht te komen.
Lees verderNieuw aspergeseizoen van start
Het aspergeseizoen gaat weer van start. Vanaf deze week (11) zijn de eerste asperges uit verwarmde teelt beschikbaar. Ook de eerste Hollandse aardbeien zijn weer beschikbaar.
Lees verder